Suplementy i sterydy w sportach siłowych – droga na skróty czy pokonywanie barier?

Moda na idealną sylwetkę istnieje od zawsze, zmieniały się jedynie wytyczne co do tego, jak ma wyglądać. Kiedyś budowano swoją figurę w sposób naturalny, poświęcając na to wiele lat, wyrzeczeń oraz pieniędzy. Kobiety nosiły gorsety wyszczuplające, buty niepozwalające stopom rosnąć czy biżuterię wydłużającą szyję. Standardy piękna się zmieniły i obecnie najbardziej pożądaną sylwetką jest ta szczupła, ładnie wyrzeźbiona, z pięknie rozbudowaną masą mięśniową. Oczywiście ludzie wciąż budują ją w sposób naturalny, trenując na siłowni, trzymając się diety oraz dbając o prawidłową regenerację swojego organizmu, ale powstało też wiele środków przyspieszających ten proces i zwiększających uzyskiwane z czasem efekty.
Zdania w społeczeństwie są oczywiście podzielone. Niektórzy uważają, że sterydy anaboliczne proponowane przez sklep ze sterydami online są niebezpieczne, toksyczne, nieetyczne itd. Sportowcy oraz naukowcy, którzy interesują się tym tematem szerzej, wiedzą jednak, że jest inaczej.
Sterydy anaboliczne być może są drogą na skróty, ale przyjmowane z głową mogą dać efekty, niemożliwe do naturalnego uzyskania wyłącznie na siłowni. Ponadto, Testosteron, Metandienon czy Trenbolon, zażywane zgodnie z zaleceniami specjalistów, nie wywołują skutków ubocznych. Opinia więc, że środki ze sklepu ze sterydami online są niebezpieczne, jest po prostu błędna.

Wpływ środków androgennych na przyrost mięśni i siły podczas cyklów treningowych

Dzięki sterydom anabolicznym można w krótkim czasie zbudować wymarzoną sylwetkę oraz podnieść poziom swojej energii, siły czy wytrzymałości. Mało tego, sklepy ze sterydami online gwarantują, że uzyskane w ten sposób korzyści są nie tylko imponujące, ale również trwałe.
Z jednej strony Testosteron, Sustanon czy Primobolan wpływają na organizm bezpośrednio, przyspieszając syntezę białek, wzrost ilości czerwonych krwinek i przyrosty masy mięśniowej. To jednak nie jedyne rezultaty zażywania sterydów anabolicznych. Trzeba bowiem wziąć pod uwagę także pośredni wpływ na pojawienie się dobrze zbudowanej masy mięśniowej, charakteryzującej się dobrą jakością. Sportowiec, który zauważy u siebie szybkie przyrosty masy mięśniowej będzie bowiem bardziej zmotywowany do dalszego trenowania. To także korzyść płynąca z odwiedzenia sklepu ze sterydami online.

Jakie środki androgenne są stosowane w treningu siłowym?

Sportowcy w czasie osiągania swoich celów sportowych, którzy odwiedzili sklep ze sterydami online, powinni kierować się pięcioma rzeczami, mianowicie:
– przeznaczeniem danego środka (czy buduje on masę mięśniową, spala tkankę tłuszczową czy np. odblokowuje organizm po stosowaniu Testosteronu),
– ceną sterydu anabolicznego (jeżeli jest ona za niska, kulturysta powinien zastanowić się nad jego jakością),
– producentem, który zaoferował swój produkt na rynku (nie każda marka cieszy się bowiem dobrą opinią),
– formą, jaką ma konkretny steryd anaboliczny (Testosteron ma przykładowo formę iniekcyjną, ale jest też wiele środków które można zażywać doustnie),
– siłą działania środka (nie każdy produkt oferowany przez sklep ze sterydami online jest przeznaczony dla osób początkujących).

Budowanie masy mięśniowej – popularne suplementy i sterydy

W sklepie ze sterydami online znajduje się bardzo wiele środków na przyrosty masy mięśniowej. Znajdziemy wśród nich zarówno suplementy diety, jak i sterydy anaboliczne. Na które z nich się zdecydować? Które z nich cieszą się największą popularnością?
Najpopularniejszym sterydem anabolicznym jest oczywiście Testosteron. Przyjmowany zgodnie z zaleceniami nie tylko dodaje siły sportowcom, ale pobudza również syntezę białek, zwiększając tym samym masę mięśniową.
Kolejnym środkiem wartym polecenia jest Metanabol. Środek ten w ciągu kilku dni wzmacnia siłę mięśniową oraz powiększa masę ciała kulturysty. Początkujący zawodnicy decydują się jednak częściej na Oxandrolone, który poprawia jakość masy mięśniowej, podnosi siłę oraz utwardza sylwetkę.
U osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy, najczęściej w koszyku pojawia się Meridia. Zmniejsza ona bowiem łaknienie oraz przyspiesza metabolizm. Ponadto, warto w tym czasie sięgnąć również po młody jęczmień, wyciąg z zielonej herbaty, błonnik pokarmowy, l-karnitynę, berberynę oraz kwas linolowy CLA.