Smacznie, zdrowo i kolorowo – jedzenie dające przyjemność i pomagające zbudować mięśnie

Pierwsze tygodnie treningów na siłowni nie przynoszą oczekiwanych rezultatów? Niestety często popełnianym błędem jest przesadna redukcja kalorii niepozwalająca na budowanie masy mięśniowej lub nadmiar dostarczanej energii w ramach nagrody za wysiłek.

Ani jedna, ani druga droga nie jest właściwa. Chcąc wyrzeźbić ciało jedz rozsądnie! Pomogą Ci w tym poniższe wskazówki.

Jak jeść naturalnie i smacznie?

Zdrowa dieta składa się w dużej mierze ze świeżych warzyw oraz owoców. Nie możesz jednak zapomnieć, że marchewki i sałata nie dostarczą Ci energii niezbędnej do treningu, a na pewno nie pozwolą na wzrost mięśni. Do jarzyn musisz dorzucić białko roślinne lub zwierzęce wysokiej jakości. Idealnie egzamin zdadzą tu chude ryby, filety z kurczaka oraz indyka, jak również wszelkiego rodzaju strączki. Wegetarianie na pewno będą zachwyceni sojowymi substytutami mięsa, ale produkty mięsne mogą zastąpić także jajkami czy serami. Aby posiłki były kompletne, niezbędne są też węglowodany, które odżywiają mózg i są najlepszym źródłem energii dla organizmu. Brązowy ryż, kasze, ziemniaki od czasu do czasu na pewno Cię nie utuczą.

Słodycze na diecie – to możliwe

Raz na zawsze należy skończyć z mitem o zakazie spożywania słodyczy w czasie diety. Warto byś traktował dietę jako długotrwały proces, dlatego nie możesz wykluczać czegoś, co daje Ci przyjemność, bo szybko wrócisz do starych nawyków. Wystarczy, że będziesz pilnować bilansu kalorycznego i zamiast batonika naładowanego tłuszczem palmowym oraz barwnikami, wybierzesz ciemną czekoladę, batony wielozbożowe z dobrym składem lub ciasta domowe o obniżonej zawartości cukru. Dzięki temu Twoje menu będzie smaczne, urozmaicone i pozwoli wytrwać w zmianie stylu życia.

W sieci znajdziesz wiele restrykcyjnych diet, które bardziej szkodzą, niż pomagają. Chcąc poprawić efekty treningów, jedz zdrowo, kolorowo i smacznie, a na pewno szybko zobaczysz rezultaty.