Zastosowanie suplementacji w czasie treningu

Dodanie suplementacji do swoich nawyków żywieniowych może zaowocować nie tyle szybszymi, ale i lepszymi efektami treningów siłowych. Suplementacja jest niezwykle pomocną metodą na budowanie wymarzonej sylwetki oraz poprawieniu swoich wyników siłowych oraz rekordów wytrzymałości.

Jak poprawnie stosować suplementy?

Niezależnie od naszego zaawansowania na siłowni zastosowanie kreatyny jako suplementu diety jest jednym z najlepszych wyborów. Substancja ta naturalnie występuje w mięśniach, dzięki czemu jest łatwo przyswajana przez organizm.

Suplement ten ma na celu wspomaganie wzrostu masy mięśniowej, przyśpieszenie regeneracji po treningu, odbudowę tkanek mięśniowych oraz zwiększenie wytrzymałości w treningach nawet do 15 procent. Dzięki stosowaniu kreatyny nasze wyniki na siłowni widocznie się poprawią, będziemy w stanie zrobić więcej, dłużej, a zakwasy po treningu mogą być mniej odczuwalne niż wcześniej. Suplement jest nie szkodliwy dla organizmu pod warunkiem nie przekraczania zalecanej dawki dziennej na kilogram masy ciała. Efektem regularnego stosowania jest zwiększenie masy mięśniowej zarówno u mężczyzn jak i u kobiet, jednakże u kobiet w mniejszym stopniu. W czasie stosowania kreatyny zaleca się zwiększenie ilości wypijanej wody, ponieważ suplement ten gromadzi wodę w komórkach mięśniowych (tak zwana retencja wody).

To warto wiedzieć o suplementacji

Jak każda substancja kreatyna w nadmiernych ilościach może zaszkodzić. Zaleca się stosowanie produktu według zaleceń producenta lub trenera personalnego. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek skutków ubocznych zalecane jest ostawienie suplementu. Kreatyna nie wpływa negatywnie na prace nerek, jednakże nie należy stosować jej posiadając choroby układu moczowego.

One thought on “Zastosowanie suplementacji w czasie treningu

Dodaj komentarz